Alexandra Kovács: Fragments (EN) / Fragmenty (SK) / Töredékek (HU)

Alexandra Kovács sa narodila a vyrastala na Slovensku, na Žitnom ostrove. Maturantské skúšky absolvovala na Britskej medzinárodnej škole z odboru výtvarného umenia a dizajnu, súbežne študovala aj na Umeleckej škole Štefana Németha-Šamorínskeho. Po ukončení stredoškolských štúdií pokračovala vo svojom štúdiu vo Veľkej Británii v meste Plymouth, kde v roku 2011 získala titul bakalár z výtvarného umenia.

Počas a po ukončení vysokoškolského štúdia boli jej diela viackrát vystavené v mestách Plymouth a Edinburgh. Od mája minulého roku žije opäť na Slovensku, táto bude jej prvá samostatná výstava.

“Proces a akt samotného tvorenia je veľmi dôležitá časť mojej tvorby. V súčasnosti pracujem najmä technikou slepej kontúry. Tento spôsob mi umožní, aby som bola súčasťou momentu výsledného „prekvapenia“, keďže konečný výsledok vidím až v momente, keď je dielo hotové a ja musím pridať už len farby. Túžba, nostalgia, detské spomienky a vzdialení známi – to všetko je reprezentované v mojich dielach“, hovorí Alexandra.

Vernisáž: 19.02.2014, 19:00
Výstava potrvá do 15. marca 2014.

Fotografie: Andrea Boldišová