Od januára 2018 spúšťame workshopy s ateliérom VIZUVI

Ateliér Vizuvi je projekt dvoch mladých výtvarníčok, prostredníctvom ktorého budete mať možnosť experimentovať v štýle výnimočných umelcov. Netradičnou a hravou výtvarnou formou vo vás prebudia tvorivého ducha a zároveň preniknete do tajov moderného umenia. Ateliér Vizuvi sa venuje rôznym oblastiam umenia 2. polovice 20. storočia v médiu maľby a kresby. Umenie sa tu vzdeláva, tvorí a zažíva.

Cena trojhodinového jednorázového kurzu je 40 eur/osoba (v cene je zahrnutý materiál, priestor, lektori a občerstvenie).

Vianočná poukážka – darujte umenie ako zážitok

Vianoce sa blížia tak sme pre Vás pripravili darček, ktorým môžete obdarovať svojich blízkych, od kolegov až po rodinu. Ak túžite po oddychu, zábave a umení tento dar je určený pre Vás. V ponuke máme nasledovné januárové termíny kurzov: 6.1.2018 – Aké je to byť v obraze, 12.1.2018 – Experimentujeme s umením a 28.1. 2018 – Banksy (street art).

V ponuke ateliéru máme tri druhy workshopov:

  1. Banksy – workshop inšpirovaný anglickým streetartovým umelcom. Prostredníctvom streetartu sa môžte vyjadrovať k politickým, sociálnym, kultúrnym, alebo estetickým témam. Využívame médium maľby – kombinácia šablónovej a voľnej maľby. Aj keď má človek rovnaký základ (šablónu), každý vytvorí vlastný unikát.
  2. Aké je to byť v obraze? – Vaše telo ako záznam o vlastnej existencii v podobe stopy na papiery. K tomu, aby ste sa dostali do obrazu sa musíte stať dieťaťom. Potrebujete aj dávku intuície a samozrejme odvahy. Tento druh workshopu je inšpirovaný bodyartom.
  3. Experimentálne laboratórium – vo workshope sa vyskytujú prvky amerického abstraktného expresionizmu a európskeho informelu. Každý je tvorcom svojho experimentu s maľbou a netradičnými maliarskymi materiálmi (piesok, múka, sadra a iné.) Nie je to iba obyčajná abstraktná maľba, preto každý písomne zaznamenáva postup svojich krokov a zámer.

 

Ak máte záujem o workshop alebo o poukážku, vyplnte napíšte nám a my sa vám čoskoro ozveme.